Meme Dikleştirme

Meme Dikleştirme

Title:

Description:

Meme Dikleştirme

Sarkmış memeler, meme başının, meme altı katlantı çizgisindeki seviyesine göre değerlendirilir. Normalinde meme  başı bu çizgiden 1-2 cm. yukarıda olmalıdır. Dikleştirme ameliyatı planlanırken de buna göre planlanır. Memelerde sarkma; hamilelik, kilo alıp verme, doğal büyüklük nedeniyle gelişir. Hacim artması ve azalması ile gelişen sarkmalarda mutlak cilt fazlası mevuttur. Bunun donut, lolipop ve ters T insizyon şekillerinden yapılacak tekniğe göre uygun olanı ile çıkarılması gerekir. Doku azalması fazla hastalarda meme protez kullanılarak Augmentasyon ile kombine meme dikleştirme ameliyatı yapılabilir. Doğal büyüklük nedeniyle gelişen sarkmalarda da hacim fazlalılığı olabilir de olmayabilir de, fakat hacim fazlalığı var ise meme küçültme ameliyatı ile kombine meme dikleştirme ameliyatı da yapılabilir. 

Benim için meme dikleştirme ameliyatlarında As olan Santral Pedikül Mastopeksi, hatta hemen tüm meme ameliyatlarında santral pedikül cerrahisi ile küçültme, dikleştirmedir. Yani Santral Pedikül Mamoplasti ameliyatıdır.

 

Op. Dr. Murat Gürel, meme dikleştirme operasyonlarında önde gelen doktorlardan biridir. Pek çok misafirini, arzu ettiği dik ve estetik görünen memelere kavuşturmuştur. Op. Dr. Murat Gürel, meme dikleştirme operasyonlarında santral pedikül tekniğini kullanmaktadır. Santral pedikül tekniği, meme ucu duyusuna zarar vermeden ve süt verimliliğini azaltmadan yapılan meme dikleştirme tekniğidir. Siz de bu teknikle zarar görmeden, doğal görünen, dik ve ilgi çekici memelere sahip olmak isterseniz hemen Op. Dr. Murat Gürel’in uzman ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.

 

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

Meme dikleştirme kimler olmalı sorusu ilgili kişiler tarafından sorulan sorulardan biridir. Meme dikleştirme ameliyatı genelde doğum yapmış kadınlarda ya da obezite ameliyatı sonrası aşırı kilo kaybetme nedeniyle sarkmış memelere sahip olan kadınlarda uygulanan bir ameliyattır. Meme dikleştirme ameliyatları kendi dokularıyla dikleştirme şeklinde olabilmektedir. Bunun yanında protezle meme dikleştirme operasyonları da yapılabilmektedir.

 

Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Riskli Mi?

Göğüs dikleştirme ameliyatı riskli mi sorusu ilgili kişilerin yönlendirdiği ve cevaplandırılmasında fayda olan önemli sorulardan biridir. Meme dikleştirme ameliyatlarından diğer meme ameliyatlarında olduğu gibi meme başına özel his kusuru ve yara iyileşim sorunları çok düşük oranlarda görülebilir.  Meme dikleştirme operasyonlarının riski her operasyonda görülebilecek düşük risklerdir.

 

Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Ağrılı Mı?

Göğüs dikleştirme ameliyatı ağrılı mı sorusunun cevaplandırılması da önemlidir. Sadece dikleştirme yapıldığında fazla ağrı çekildiği saptanmamıştır. İlk birkaç gün hafif ağrılar olabilmektedir. Basit ağrı kesicilerle bu ağrılar kontrol altında tutulabilmektedir.


Copyright by Dr. Murat Gürel 2023. All rights reserved.Copyright by Dr. Murat Gürel 2023. All rights reserved.