Göz Kapağı Ameliyatı

Göz Kapağı Ameliyatı

Title:

Description:

Göz Kapağı Ameliyatı

BLEFAROPLASTİ

Yüzümüzdeki ifadenin manasını veren gözlerimiz, hep göz önünde ve hep değerlendiriliyor. Bu bakışlar  bazen yorgun, bazen çöktün, bazen içindekini ateşini tam gösteremiyor. Bunda sebep göz torbaları ve sarkmalardır. Bunlar, görmede zorlanmaya ve göz kapaklarında ağırlık yaparak açmakta zorlanmaya da sebeb olur. Bu sıkıntıdan kurtulmak için; alt ve üst göz kapak estetiği ameliyatları ihtiyaca göre yapılır. Bazı hastalarda üst kapak Blefaroplasti, bazı hastalarda alt ve üst kapak Blefaroplasti ameliyatı yapılır. 

Bu ameliyat bazen çok kolay gibi anlatılır, ama nihayetinde cerrahidir. Sadece deri eksizyonları yapılarak Blefaroplasti ameliyatı her hastada uygun olmaz. O zaman bazı şeyleri eksik yapmış olursunuz. O zaman istenilen şeyleri yakalayamazsınız. Yani 30 dakikada içeride gerekenleri yapamazsınız. Amacımız; genç ve taze görünüm, fresh ve canlı bakışlardır. Bunun içinde plastik cerrahi uzmanlık alanında yıllar içerisinde gelişmiş bu teknikleri başarılı bir şekilde yapan uzman ellerde ameliyat olmaktır.

Evet ameliyat sonrası 3 güne kadar şişme trendinde olan göz kapakları, sonrasında inmeye başlarlar. 2 haftada ödemin çoğunluğu ve morluklar geçer. 1 ayda tüm etkiler biter.  Bu süre zarfında göz çevresine 3 güne kadar soğuk uygulama ve 2 hafta kadar arnica krem günde 3 kere sürülmesi faydalıdır..

Gözler çok önemli bir organ olduğu için başvurulacak sağlık kuruluşunun ve doktorun mutlaka işinin ehli ve referansları olması gerekmektedir. Bu noktada sizlere önereceğimiz doktor Op. Dr. Murat Gürel’dir. Op. Dr. Murat Gürel, yüksek sağlık standartlarına sahip kliniklerde, kaliteli tıbbi malzemelerle ve uzman ekibiyle misafirlerinin göz kapağı ameliyatını gerçekleştirmektedir. Siz de Op. Dr. Murat Gürel ‘in ayrıcalıklı misafirleri arasında yerinizi almak ve arzu ettiğiniz göz kapaklarına kavuşmak için hemen iletişime geçebilirsiniz.

 

Üst Göz Kapağı Ameliyatı Kaç Günde İyileşir?

Üst göz kapağı ameliyatı kaç günde iyileşir sorusu ilgili kişilerin sorduğu önemli sorulardan biridir. Göz kapağı ameliyatı geçiren birçok hasta ortalama olarak on ile on dört gün arasında iyileşme göstermektedir.

 

Göz Kapağı Ameliyatı Kaç Dakika Sürer?

Göz kapağı ameliyatı kaç dakika sürer sorusu ilgili kişilerin yönlendirdiği ve cevaplandırılmasında fayda olan önemli sorulardan biridir. Göz kapağı estetiği yani diğer adıyla blefaroplasti, lokal anestezi ile gerçekleştirilen bir operasyondur. Ameliyat süresi iki üst göz kapağı için yaklaşık olarak kırk beş dakika ile bir saat arasında sürmektedir. Ameliyat sonrası ilk günlerde kapaklarda ödem ve morarmalar oluşması son derece normaldir.


Copyright by Dr. Murat Gürel 2023. All rights reserved.Copyright by Dr. Murat Gürel 2023. All rights reserved.