Meme Küçültme

Meme Küçültme

Title:

Description:

Meme Küçültme

MEME KÜÇÜLTME (MAMARİAL REDUCTİON)

Genellikle belli yaşın üstünde kadınlarda görülse de beklenmedik şekilde 18 yaş gibi çok genç hastalarda da görülebilmektedir. Kişinin kendini daha güzel hissetmek istemesi doğal ve bence cevaplanması gereken bir konudur. Peki bu konuda ne yapmak gerekir. Ameliyatsız tekniklerin pek mümkün olmadığını ve sutyen gibi unsurların yeterli gelmediğini söyleyebilirim. Öncelikle bir plastik cerraha başvurmak gerekir. Bana başvuran hastalarda hastamın ne büyüklükte meme istediği, hangi büyüklüklükte memeye sahip olduğu, memenin yapısı ve dokunun sertlik ve yoğunluğu, memenin sarkma oranı, kaç yaşında olduğu, sigara kullanım öyküsü, doğum öyküsü ve çocuk beklentisi, gibi konuları değerlendikten sonra küçültme tekniğine beraber hastam ile karar veririm. Benim için küçültme teknikleri; Santral Pediküler Teknik ve olmayan diğer teknikler olarak ikiye ayrılır. Genç, sarkmış, orta ve küçük segmentteki memelerde küçültme ameliyatında genellikle Santral Pediküler tekniği tercih ederim. Hastamın tercihine göre ameliyatı gerçekleştirdikten sonra, istenilen küçük ve diri memelerin bakımıda ameliyat kadar önemli olmaktadır. Özel sütyen 2 ay süreyle kullanılmalıdır. Sonrasında sporcu sütyenlerine geçilebilir. 3. Aydan sonra her türlü sütyeni kullanabilir. 3 ay yüzüstü yatması yasaktır. 45 günden sonra hafif yan yatabilir.  Kol hareketleri ilk andan itibaren serbesttir.

MEME BAŞI KÜÇÜLTME (NİPPLE REDUCTİON)

Bazı kadınların ve de erkeklerin sorunu olan meme başı büyüklüğü, küçültme ameliyatları ile normal boyutlarına getirilir. Kıyafet seçiminde ciddi sorunlara açan bu durum, özgüven eksikliğine de sebeb olabilmektedir. Genellikle yapısal olan bu sorun güncel cerrahi teknikler tedavi edilmektedir

 

Meme küçültme operasyonlarında Türkiye’de akla gelen ilk isim Op. Dr. Murat Gürel’dir. Sizlere sunacağı referansları, yüksek sağlık standardına sahip kliniği, yüksek kaliteli tıbbi malzeme kullanma anlayışı, uzman ekibiyle hizmet vermesi bakımından Op. Dr. Murat Gürel’i meme küçültme operasyonlarınız için tercih edebilirsiniz. Op. Dr. Murat Gürel, meme küçültme operasyonlarında santral pedikül tekniğini kullanmaktadır. Böylece hastaların meme uçları ve süt verimlilikleri hasar görmemektedir. Siz de sağlığınızı koruyarak, arzu ettiğiniz ideal memelere sahip olmak için hemen Op. Dr. Murat Gürel’in uzman ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.

 

Meme Küçültme İşleminin Nedenleri Nelerdir?

Meme küçültme işleminin nedenleri nelerdir sorusu ilgili kişiler tarafından sorulan önemli sorulardan biridir. Meme küçültme işleminin nedenleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

  • Büyük memelerden kaynaklı olarak kişide oluşan boyun ağrıları, 
  • Büyük memelerden kaynaklı olarak kişide oluşan omuz ağrıları,
  • Büyük memelerden kaynaklı olarak kişide oluşan sırt ağrılar,
  • Büyük memelerden kaynaklı olarak memede oluşan sarkma,
  • Büyük memelerden kaynaklı olarak kişinin vücudunu hareket ettirmede sorun yaşaması, 
  • Büyük memelerden kaynaklı olarak sütyenin sıkması, askılarının omuzlara baskı yapması ve oluşan şekil bozuklukları,
  • Büyük memelerden kaynaklı meme altlarında pişik, mantar ve kötü koku oluşması

Copyright by Dr. Murat Gürel 2023. All rights reserved.Copyright by Dr. Murat Gürel 2023. All rights reserved.