Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Yüz Germe

Yüz Germe

İnsan yüzünün yüz hatlarındaki kendi kıvrımları ve görüntüsünün daha genç ve düz durması için tercih edilen yöntemlerden birisi de yüz gerdirme ameliyatıdır.

Her şeyden önce şunu belirtmek isteriz ki uzmanlar her ne kadar iz kalmayacak yerlerden işlemi yapsalar da bu tarz ameliyatlardan sonra az da olsa iz kalma riski vardır. Her hastanın bu riski göze alarak ameliyatı yaptırma kararı alması gerekmektedir. En az iz kalacak yer saç içinden yapılan ameliyattır. Fakat saç içinde bile kesik izi mutlaka olacaktır. Yalnız bu izler zamanla ten renginizi alacağından dolayı fark edilme şansı çok düşüktür. En çok bu izlerin fark edildiği yer kulak arkasıdır. Kulak arkanızı da saçlarınız ile kolayca kapatabilirsiniz.

Kulak üzerindeki saçlı deriden başlanır, kulak önünden aşağı inilir, kulak arkası saçlı deriye kadar devam eden cerrahi kesik ile yüz derisi kaldırılır. Deri fazlalığı alınır. Böylelikle şakak, yanak ve çene bölgesindeki deri fazlalık sorunu giderilir. Ameliyat genel anestezi altında yapılır. İhtiyaç halinde yüz gerdirme esnasında göz kapağı estetiği ve boyun germe de yapılabilir. Bu nedenle ameliyat süresi 4 ile 7 saat arası sürebilir.

Yüz gerdirme ameliyatı yapıldıktan sonra nelere dikkat edilmelidir?

Daha genç ve diri bir cilde sahip olmak için yapılan yüz gerdirme ameliyatı yapılan operasyon sonrasındaki üç ya da dört hafta sonrasında belli olacaktır.
Ameliyattan sonra dikkat edilmesi gerekenler;

Dikişler alınana kadar;

 • Makyaj malzemesi kullanılması kesinlikle olmamalıdır.
 • En yapılmaması gereken şey ise güneş ışığına çıkmamaktır.   (Eğer mecburi kalınıyorsa da yüksek faktörlü önlem alınacak koruyucular kullanılmalıdır.)
 • Ameliyatı öncesi kanamayı arttırma ihtimali olan aspirin, e vitamini benzeri ilaçlar ve bitki çaylar içilmemelidir.
 • Sigara yara izlerinin iyileşmesini geciktirdiği için kullanılmamalıdır. Sigara kullanımını ameliyattan 3 hafta önce kesmeniz gerekmektedir.
 • Saçlar ameliyat sonrası 1 ay boyanamayacağı için 1 hafta önceden boyatılabilir. Saçların uzun tutulması ameliyat sonrası kullanılan pansumanları gizlemek açısından yarar sağlar.

Ameliyat ne kadar sürüyor?

Ameliyat yaklaşık 4 saate yakın sürecektir.

Ameliyat ücreti ne kadar?

2020 yüz estetiği ücretleri ve 2020 yüz gerdirme ücretlerini bizimle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Şişme ve morluk oluşuyor mu?

Gerekli germe iğneleri ve operasyon sonucu ilk günlerde şişlik ve morluk ile karşılaşacaksınız. Çok fazla artmaması için boyunluk kullanmanız gerekebilir. İlk hafta şişlikleriniz maksimum seviyeye kadar artacak ve sonradan inecektir. Bandajlarınızın çıkarıldığı zamanlarda duş alabilirsiniz. İkinci hafta ise çok ağır olmayan aktivitelerinize geri dönebileceksiniz.

Birkaç hafta sonra ise spor ve egzersizlerinizi yapabileceksiniz. Şişliklerden ve morluklardan kurtulmuş olacaksınız. Yüzdeki hissizleşme tamamen bitmese de azalmış olacaktır. Hissizliğinizin tamamen dinmesi birkaç ayınızı bulacaktır. En önemlisi ise iyileşme süreci boyunca güneşten korunmanız gerektiğini unutmamalısınız. Güneşe çıksanız bile yüksek faktörlü koruyucuları kesinlikle kullanmalısınız. Bunların yanı sıra değinmek isteriz ki; yüz germenin dudak kırışıklıklarına herhangi bir faydası ne yazık ki yoktur. Yüzdeki her bölge için yapılan uygulamaların etkisi birbirinden farklı olacaktır. Dudak kırışıklıkları için estetikten ziyade lazer işlemleri ile uzmanlarınızdan yardım alabilirsiniz.

Mini yüz germe nedir?

Yapılan cerrahi kesik eğer sadece kulak önünde yapılırsa ve germe işlemi buradan yapılırsa buna mini yüz germe ameliyatı diyoruz. Ameliyat izi çok daha az ve iyileşme süresi çok daha hızlı olur. 35-50 yaş arası aşırı deri bolluğu olmayan hastalarda yapılması uygundur.

Bu ameliyat yaşlanmaya bağlı bütün sorunları çözebilir mi?

Hayır. Bu ameliyat sadece sarkık cildinizi gerginleştirir. Orta yüz bölgesine etkisi neredeyse hiç yoktur.

Ameliyat izi kalır mı?

Saçlı deriden başlayıp kulak hizasından tekrar saçlı deride bitiş yaptığımız için dıştan görünen kötü bir iz bulunmuyor. Görülebilecek tek kısım kulak önündeki kısımdır. Fakat ince bir çizik olduğu için Saçlarınızla kapatması gayet kolay olacaktır. Saçlarınız çiziği kapatmasa bile belli belirsiz bir izdir.

Cilt Güzelliğinin Yeni İpucu: İple Yüz Germe

Yüz, boyun ve dudak çevresindeki kırışıklık ve sarkmalar yok oluyor. Ciltte gerginlik sağlıyor ancak mimiklerinize dokunmuyor.

Yüz Germe

İlerleyen yaşla birlikte ciltte meydana gelen kırışıklık ve sarkmalar kadınları hem fiziksel hem de psikolojik yönden olumsuz etkiliyor. Ancak son yıllarda hızla gelişen teknoloji ile birlikte modern yöntemler genç, sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmak isteyenler için önemli alternatifler sunuyor.

Son dönemlerde öne çıkan, pratik ve ağrısız bir yöntem olarak tanımlanan “İple yüz germe uygulaması” kadınlara kısa sürede pürüzsüz ve ışıltılı bir cilt kazandırıyor.

Yüz germe işleminin en pratik hali olan iple yüz germe işlemini yaparken talepleriniz bizim için plandadır. Taleplerinizi dikkate alarak ortak bir yol bulmaya özen gösteririz. Yüzdeki en önemli kısımlar çene ve burun kısmıdır. Yüz germe işlemi ile birlikte istenirse burun estetiği de düşünülmelidir.

Yüzde altın oran güzelliğin sırrıdır. Gergin ve güzel bir yüzün tüm kısımları doğal bir güzelliğe ve gerginliğe sahip olmalıdır. Burun estetiği sayfasından sormanız gereken her sorunun cevabına ulaşabilirsiniz.

Makyaj yapıp işe dönebilirsiniz. Hayatınızdan ödün vermeyin.

İple yüz germe yönteminin günlük hayatınızı kolaylaştıracak ve sizi günlük hayatınızın düzenine hemen geri kavuşturacak avantajları;

 • Lokal anestezi ile yapıldığında herhangi bir acı hissedilmez.
 • İşlem süresi yaklaşık 30-40 dakika arası sürebilir.
 • İşlem etkisi işlem bittikten hemen sonra hissedilir.
 • Kendiliğinden eriyen ipler kullanılır. Sağlığa zararı yoktur.
 • Hızlı iyileşme süreci.
 • Kalıcı bir iz bırakma riski yoktur.
 • Uygulamayı tekrar yaptırabilirsiniz.
 • Yan etkisi yoktur. (Nadir olarak kanama ve hafif morarma görülebilir)
 • İşlemin ardından hemen makyaj yapılabilir ve günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz.