Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Six Pack Ameliyatı

Six Pack Ameliyatı

Erkeklerde olduğu kadar kadınlar arasında da oldukça yaygın bir ameliyat olan six pack ameliyatı, karın kası estetiği olarak da ifade edilebilmektedir. Estetik olarak kalça ve yüz bölgesinin dışında karın bölgesi de oldukça büyük bir öneme sahiptir. Bu anlamda ön plana çıkan six pack uygulamaları ise karın bölgesinde kas görünümü vermeyi amaçlamaktadır. Six pack estetiği karın kaslarını ortaya çıkartmak için yapılan estetik ameliyattır.

Siz Pack Ameliyatını Kimler Yaptırır?

Siz pack ameliyatı hem kadın hem de erkeklerin aynı sıklıkla fit bir görünüm için yaptırdığı popüler bir yöntemdir.
Six pack ameliyatı genellikle fit bir vücuda sahip olan kişilerin yaptırmak için başvurdukları bir uygulamadır. Bu uygulama ile kişiler karın bölgelerinde kaslı bir görünüm elde etmek isterler. Ve yapılan karın kası estetiği işlemleri ile de karın bölgesinde belirgin kaslar ortaya çıkartılır ve baklava kası görünümü elde edilir. Ancak uzun süreli spor yapma ile elde edilebilen baklava kas görünümüne kolayca ulaşmak isteyen kişiler tarafından oldukça rağbet gösterilen bir estetik cerrahi yöntemidir.

Six Pack Ameliyatı Yaptırmanın Nedenleri?

Elbette herkes kaslı ve fit bir görünüme sahip olmak ister. Ancak kaslı ve fit bir vücuda sahip olmak maalesef hiç de kolay bir şey değildir. Bunun için vücuttaki yağın oranı, dağılımı, vücut kas kitlesi, kişinin beslenme alışkanlıkları ve uyku düzeni gibi birçok kriterin yanında ayrıca düzenli ve uzun süreli bir egzersiz programını da gerçekleştiriyor olması gerekmektedir. Ve tabii ki her konuda olduğu gibi karın kas yapısında da genetik durum yine önemli faktörlerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Anlaşılacağı üzere fit ve atletik bir karın estetiğine sahip olmak gerçekten uzun ve meşakkatli bir süreci gerektirmektedir. Ancak gerek bu çabayı gösteremeyen kişiler, gerekse de çabalamalarına rağmen diledikleri karın estetiğini yakalamayan kişiler tarafından six pack ameliyatı tercih edilmektedir. Ve sonuç itibarıyle uzun bir maraton yerine yaklaşık olarak 1 saat kadar süren ameliyat sonrasında kişiler baklava kaslarına sahip olunabilmektedir.

Six Pack Ameliyatının Avantajları

Kişiye dilediği karın bölgesi estetiğini sağlayan six pack ameliyatı uygulamasının birtakım avantajları aşağıdaki gibidir:

  • Six pack ameliyatı tamamen ağrısız bir operasyondur.
  • Mikro girişlerle işlem yapıldığından dolayı hastada herhangi bir kesi yapılma ve haliyle ameliyat sonrasında bir iz kalmaz.
  • İyileşme süreci oldukça hızlı ve kısadır.
  • Uzun süreli çabalar yerine kısa sürede kaslı bir karın estetiği oluşturur.
  • Operasyon esnasında karın bölgesinde bulunan fazlalık yağlar da alınmaktadır. Böylelikle kilo problemleri olan kişilere de imkan sağlar.
  • Uygulamayı yaptıran kişiye öz güven sağlar.
  • Herhangi bir dikiş ya da kesi izi bulunmaktadır.

Six Pack Ameliyatının Etkileri Kalıcı mıdır?

Six pack ameliyatının gözle görülebilen etkileri yaklaşık olarak ameliyattan 7 ila 10 gün sonrasında ortaya çıkmaya başlamaktadır. Ve bu estetik görünümün kalıcılığı ise tamamen uygulamayı yaptıran kişinin hayat tarzına bağlıdır. Özellikle aşırı kilo kayıpları ya da tersi bir şekilde aşırı kilo alma hali baklava kasların ortadan kaybolmasına yol açar. Dolayısıyla six pack ameliyatı ile diledikleri karın kası görünümüne kavuşan kişilerin mutlaka bundan sonrasında yaşam tarzlarına dikkat etmeleri, özellikle de beslenme, uyku ve spor konusunda kendilerine karşı özenli olmaları gerekmektedir. Six pack ameliyatının yanı sıra gündemde olan başarılı sonuçlar aldığımız bir ameliyat türü ise karın germe ameliyatıdır. Karın germe ameliyatı hakkında bilmeniz gereken tüm bilgelere buradan ulaşabilirsiniz.

Six Pack Ameliyatı İyileşme Süreci

Six pack ameliyatı liposuction tekniği ile uygulandığından dolayı kişiler oldukça kısa süreli bir iyileşme süreci yaşamaktadır. Genel veya lokal anestezi ile gerçekleştirilen uygulama sonrasında kişinin birkaç gün hastanede istirahat etmesi gerekir. Ameliyatın istenilen sonucu vermesi ve ödem birikmesinin önüne geçilebilmesi için de ayrıca korse kullanımı gerekir. Genel olarak hastaların iyileşme süresi birkaç hafta sonrasında başlamaktadır.

Six Pack Ameliyatı Çok Ağrı Yapar Mı?

Six pack ameliyatında herhangi bir kesim işlemi olmadığı için hastada herhangi bir iz kalma riski yoktur. İşlem kısa ve pratik bir işlemdir. İşlem yapılan bölgelerde zamanla ince çizgiler görülür. Bu çizgiler aşırı yakından bakılmadığı sürece görülmez. Dıştan bir görüntü bozukluğu yaratmaz.

Ağrısız bir işlemdir. Ancak yağ transferi yapıldığı içi işlem sonrasında, yağ alınan bölgede hafif şişlik ve ağrı oluşabilir. Ağrı kesiciler ile ağrı en aza indirebilir ya da kesilebilir. Aşırı ağrı yaratarak hastayı etkileyecek bir durum yoktur.

Six Pack Ameliyatı Sonrası Bakım

Ameliyat sonrası hasta beslenme düzeninde dikkat etmelidir. Spor yapmayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Aşırı kilo alıp verme ve düzensiz beslenme işlem yapılan bölgede sarkmalara neden olabilir.

Six Pack Ameliyat Ücreti Ne Kadar?

Six pack Ameliyat 2020 ücretleri hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.