Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Popo Büyütme Estetiği

Popo Büyütme Estetiği Nedir?

Popo büyütme estetiği işlemi sadece insanların sahip oldukları popoları daha büyük bir hale getirme işlemi değildir. Bundan ziyade sahip oldukları kalçaları vurgulayıcı bir hale getirerek şekil bakımından düzeltmektir. Burada amaç sahip olunan hacmin yeniden dağıtılması, hacmin dikkat çekmeyen bir bölgeden alınarak daha hoş kıvrımlara sahip bir pozisyona taşınması işlemi olarak ifade edilebilir. Bu pencereden izlendiği zaman bu işlem iri bir kadın tarafından bile tercih edilebilecek bir işlem olarak görülebilmektedir. Çünkü yakın bir şekilde muayene edildiği vakit büyük kaba etlerde, kötü bir şekilde dağılmış olan yağ varken, uygun estetik bölgelerde ise yağ hacmi bulunmamaktadır.

Popo Büyütme Estetiği Değerlendirilmesi

Popo büyütme estetiği öncesinde hastaların sahip oldukları kalçaları değerlendirmek adına öncelikle poponun merkezinden aşağıya doğru uzanan zihinsel bir çizgi çekilmekte ve dört ayrı parçaya ayırmaktayız. İdeal bir popoda bu hayali çizgi içerisinde oluşan hatların her iki tarafta da eşit bir hacim varlığı söz konusudur. Ve bu sahip olunan şekil bir futbol topunu andırmaktadır. Bu değerlendirme işlemi içerisinde popoyu çevrelemekte olan üç ayrı bölge daha bulunmaktadır. Bel ortası oyuntusu denilen şey belin tam ortasında V şeklinde oyuntu olması ve poponun görsel açıdan çekiciliğini artırmaktadır. Popo altı-iç bacak kıvrımındaki amaç iç gluteal kıvrım-bacak kavşağı da elmas biçimli bir boşluk oluşturmaktır. Pop yanı-basen birleşimi işlemi ise popoda, dış hat ortasında hiç çukur bırakılmamasıdır.

Popo Büyütme Estetiği Yöntemleri

Popo büyütme estetiği yöntemleri içerisinde kullanılmakta olan Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme, Aquafilling ile Kalça büyütme ve Silikon İmplant ile kalça büyütme işlemleridir. İşlemi uygulamak isteyen hastalara büyütme işlemi gerçekleştirirken kullanılan gluteal büyütme içerisinde tercih edilmekte olan metot implant kullanımıdır. Büyütme işlemi genellikle implant kullanımı ile gerçekleştirilmektedir. İmplant uygulamaları genellikle klinik büyütme açısından yeterli yağı bulunmayan hastalarda olmaktadır. Eğer işlem uygulanan hasta daha fazla büyük kalçalara sahip olmak isterse implant ile beraber hacim ve şekli büyütmek amacı ile eş zamanlı olarak yağ naklide gerçekleştirilebilir.

Ameliyatlarımızda son teknoloji yöntemler kullanıyor. Sizlerin taleplerini ve beklentilerini önemsiyoruz.

Sağlık ve güzelliğe dair yaptığımız birçok işlemi usta hekimliğimiz sayesinde yapıyoruz. Merak ettiğiniz birçok ameliyat türleri hakkında bizden bilgi alabilirsiniz. Jinekomasti sorununun ameliyatı hakkında istediğiniz tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Kalça Estetiği Öncesi ve Sonrası

Kalçaları küçük olan ya da sarkık olan kadınlarda yapılan bu işlem, hastanın kendi yağ dokusuyla ya da popo protezleri yardımı ile yapılır. Bu işlemdeki amaç kalçanın büyütülmesi ya da dikleşmesidir

Kalça estetiği ameliyatı yapılmadan önce hastanın sağlık durumu kontrol edilir. Daha önce bir ameliyat geçirip geçirmediği konuşulur ve bir ameliyat planlanması yapılır.

Popo Büyütme Ameliyatı Sonrası

  • Uygun olan ödem ve morluk oluşumuna engel olabilecek ilaçlar verilir.
  • Kalça dış etkenlerden korunmalıdır.
  • Sert oturmalardan kaçınılmalıdır.
  • İşlem yapılan bölge darbe almamalıdır.
  • Birkaç gün yüz üstü yatmalıdır.
  • Tavsiye edilirse korse kullanmalıdır.

Popo Büyütme Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Genel olarak ameliyat süresi 1 veya 2 saat sürebilmektedir.

Popo Estetiği Ameliyatında İyileşme Süreci

Ameliyat sonrasında hasta ilk birkaç gün yüzüstü, ya da yan pozisyonda yatmalıdır. 3. Ve 4. Günlerde kişi sırtüstü yatabilir ya da oturma eylemini gerçekleştirebilir. İyileşme süreci değerlendirilir ve genelde 15 gün içerisinde hasta normal yaşantısına dönebilir.

Popo Büyütme İşlemleri Nasıl Yapılır?

  • Silikon implant ile kalça büyütme.
  • Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme.
  • Aquafilling ile Kalça büyütme.

Popo Büyütme Ameliyatı Ücretleri Ne Kadar?

Popo büyütme ameliyatı 2020 ücretini öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.