Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Meme Büyütme

Meme Büyütme

Düz bir göğüs kadınların kendilerini daha iyi hissetmesinde bir eksiklik yaratabildiği gibi içindeki duyguları göstermesinde belki de engel oluşturmaktadır. Aslında fonksiyon olarak bir eksikliği de genellikle yoktur. Çok iyi bir şekilde bebeklerini emzirebilmekte ve hissetmektedirler.

Bu hissiyatı düzeltme imkanı varsa istemek de her kadının hakkıdır. Tabii ki hakkıdır ve çok iyi bilindik bir şekilde ve çok da güvenli olarak plastik cerrahlar tarafından sürekli yapılmaktadır.

Önemli olan doğru protezi seçmek ve bu ameliyatı isteyen kişilerin isteğini olabildiğince yakalayabilmektir. Ayrıca güvenliğini kanıtlanmış kaliteli silikon meme implantların kullanılmasıdır. Hastaların operasyon sonrasında 1-3 ay kadar özel sutyen kullanması gerekir.

Meme Büyütme Operasyonu

Meme büyütme ameliyatları meme dokusunun yeterli gelişememesi ve doğuştan yokluğu, veya başka bir sebeple (travma meme kanseri) meme dokusunun kaybedilmesi gibi durumlarda uygulanabilir. Meme dokusunun istenilen hacimde olmaması durumunda veya emzirmeye yaşa bağlı sarkık meme dokusunun dikleştirilmesi için de yapılan bir operasyondur. Memenin doğuştan veya sonradan edinilmiş asimetrisinin düzeltilmesi gibi yakınmalar ile gelen hastalara da kolaylıkla uygulanabilir.

Operasyon öncesi hastanın yaşı, aile öyküsü anamnezi ve muayenesi ayrıntılı olarak yapılır.

Gerekli Ölçümler Yapılarak;

 • Meme tabanı genişliği,
 • Göğüs kafesi genişliği,

Boyu göz önünde bulundurularak nasıl bir protez kullanılması gerektiği hastaya anlatılır ve hastanın beklentisine de cevap verecek bir protez ve bir teknik seçilerek operasyon planlanır.

Meme protezi operasyonları güvenilir gönül rahatlığı ile uygulanabilen cerrahi işlemlerdir. Meme büyütmede yeni nesil protezler ile uzun yıllar sağlıklı bir görünüme kavuşulabilir meme protezi operasyonu sonrası; meme kanseri taraması için yapılan tüm radyolojik testler yapılabilmektedir.

Meme protezi ile meme büyütme operasyonu, tüm dünyada en sık yapılan ve sonuçları en memnuniyet verici olan estetik operasyonlardan birisidir.

Operasyon Öncesinde;

 • Kullandığı ilaçlar sorgulanır,
 • Kan sulandırıcı ilaçlar,
 • Bitkisel ürünler,
 • Sigara içilmeyecektir.

Hastanın göğüs genişliği ve meme tabanı çapına göre yaklaşık meme protezi büyüklüğü belirlenir. Hastanın mevcut meme dokusuna göre; protezin meme altına mı, kas altına mı veya her iki planı birlikte İçerecek Bir cebe mi yerleştirileceğine karar verilir. Yine meme dokusunun hacmine ve şekline göre anatomik (damla) protez mi? yuvarlak protez mi? Konulacağına doktorunuz tarafından hasta beklentisi göz önünde bulundurularak karar verilir.

Meme Protezi Operasyonu 4 Farklı Kesi ile Girilerek Gerçekleştirilebilir.

Bunlar; Koltuk altından, meme başı çevresinden, göbek deliğinden veya meme alt çizgisinden yaklaşık 4-5 cm lik bir kesi oluşturularak gerçekleştirilebilmektedir.

İşlem Ne Kadar Sürüyor?

Operasyon yaklaşık 45 dakika – 1 saat sürmekte. Kısa sürelerde etkili sonuçlar çıkartabiliyoruz. Meme büyütme ve meme küçültme operasyonları günümüzde çok popülerlik kazandı. Meme küçültme ameliyatı hakkında öğrenmek istediğiniz tüm bilgilere ve ameliyat süreçlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Ameliyattan Sonra Hastaneye Yatman Gerekir mi?

Hasta 1 gün takip edilmekte ve ertesi gün taburcu edilmektedir.

Ameliyattan Sonra Yapılması Gerekenler?

 • Operasyon sonrası ilk 4 ila 5 gün memelere gerekli olan baskı yapması için özel bir bant ve kuvvetlice sarılmış sargı sarılır.
 • Yaklaşık 4-6 hafta ağır spor yapmaması önerilmekte,
 • Operasyondan sonraki ilk kontrolde hastanın duş almasına izin verilir.
 • Operasyon sonrasında kişiye uygun bedende sporcu sütyeni kullanması gerekmektedir. Operasyon sonrasında önerilen ilaçlar kullanılmalı ve operasyon sonrası en az 2 hafta süre ile sigara içmemesi önerilir.
 • Operasyondan en geç 1 hafta sonra işine dönebilir.

Meme Büyütme Ameliyat Ücretleri Ne Kadar?

Meme büyütme 2020 ücret bilgisini öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.