Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Karın Germe

Karın Germe

Bazı sebeplerden karın bölgemizde yağ fazlalığı sarkıklar ya da fazla deri sorunu olabilir. Karın germe ameliyatı bu fazlalıkların alınması ve karnın eski şekline gelmesine yardımcı olur. Karın germe estetik ameliyatları sonucunda sarkmış olan deri ortadan kaldırılarak fazla yağlar alınır ve karın bölgesi düzleştirilir.

Son yıllarda çok sık karşımıza çıkan estetik ameliyatlardan birisi de karın sarkması ameliyatlarıdır. Karın germe ameliyatları erkek ve kadın içinde yapılmaktadır. Fakat kadınlarda hamilelik nedeniyle estetik karın germe ameliyatları daha fazla uygulanmaktadır. Özellikle kadınlarda çok sık görülen göbek deliğinin alt kısmındaki çatlaklar ortadan kaldırılmış olur. Böylece karın bölgesinin daha güzel ve daha hoş görünmesi sağlanır.

Karın Germe Ameliyatını Kimler Yaptırmalı?

Aşırı kilo alınıp aniden verildiğinde ya da genetik olarak kiloluysanız bayanlarda gebelik sürecinde karın duvarının genişlemesi ve doğumdan sonra o duvarın sarkması gibi nedenlerden dolayı karında deri sarkması çatlak veya başka bir deyişle ayva göbek oluşabilmektedir. Bu durumda daha fit bir görünüm daha düzgün bir vücut isteyenler için karın germe ameliyatları gerçekleştirilebilmektedir. Bu tür ameliyatlar yapım tekniği olarak yüz ve boyun germe ameliyatlarına benzerlik gösterir.

Karın Germe Ameliyatı ile Fit Görünüm

Bu ameliyatlardaki tek amaç daha sağlıklı ve daha sıkı fit bir görünüm kazanmaktır. Bu ameliyata da daha çok bayanlar ilgi gösterse de son zamanlarda erkekler de göbeklerinden kurtulmak amacıyla bu tür ameliyatlara başvurabiliyorlar. Bu ameliyatların bir uzman denetiminde yapılması gerektiğini unutmayalım. Karın germe ameliyatında en fazla talep ani kilo veren ve doğum yapmış kişilerdir. Sarkmalar ve fazla deri sorunu olan hastalar karın germe ameliyatı ve karın kası estetiği olarak da ifade edilen six pack ameliyatını tercih ediyorlar. Six pack ameliyatı hakkında bilmeniz gereken tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bu ameliyat süreci fazla olan deri yağ tabakası ve dokuya göre değişkenlik gösterebilir 2.5 – 3 saat arasında bir süreçte gerçekleşebilir. Bu ameliyat pubisin hemen yukarısından uzun bir kesi açılarak yapılır. Bu kesi sezeryan için açılan kesilerden daha büyük olur sonra ortadan göbeğe kadar ince bir kesi açılır ve bu şekilde fazla yağ tabakası doku ve deri toplanıp çıkarılır. Yeni bir göbek aralığı açılır daha sonra abdomen gizli dikiş ile içeriden dikilir. Sonra içerdeki fazla sıvı ve kanın dışarı atılması için bir dren tüpü takılır en sonunda pansuman yapılır ve kapatılır.

Karın Germenin Etkileri?

 • Daha sıkılaşmış karın.
 • Daha incelmiş bel ve bel çevresi.
 • Bel bölgesindeki yağ oranında azalma.

Kimler karın germe ameliyatı olabilir?

 • Diyet ve spor yapamayanlar.
 • İstediği vücuda sahip olamayanlar.
 • Doğumda kilo almış ve kiloları veremeyen kadınlar.
 • Sürekli kilo alıp vermeden kaynaklı karın deformasyonu.
 • Kalıcı olarak ince ve fit karın istiyorsanız bu ameliyat size uygundur.

Mini Karın Germe

Karın bölgesinde minimal bir sarkıklık yaşayan kişiler için uygundur. Kasık üzerinden küçük bir kesik atılarak yapılır. Ameliyat sonrasında göbek deliği biraz aşağı çekilmiş gibi görünebilir. Tam karın germe ameliyatına göre mini karın germe estetiğinde daha az bir iz kalır ve göbek deliğinin yeri değişmez.

Mini Karın Germe Estetiği Ne Kadar Sürer?

Mini Karın Germe Estetiği 2 İla 4 Saat Arasında Sürer.

Karın Gerdirme Ameliyatı Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • Sigara içiyorsanız 3 hafta öncesinde bırakmalısınız.
 • Güneşten korunmalısınız.
 • Eğer kullanıyorsanız E vitamini ve aspirine bir süre ara vermelisiniz.
 • Herhangi bir enfeksiyon ameliyatın ertelenmesine neden olabilir. Durumuna göre bilgilendirileceksiniz.
 • Antidepresan ve kilo verdirici ilaçlar kullanılıyorsa, yine cerrahınızın uyarısına göre ameliyattan 3 hafta önce kesilmelidir.

Karın Germe Ameliyat Sonrası İyileşme

Karın Germe Ameliyatından Sonra 2-3 Gün Hastanede Kalmanız gerekir. Karın Bölgesinin İyileşmesini hızlandırmak isterseniz özel korseler kullanmanızı tavsiye ederiz ve 2 hafta sigara içilmemelidir. Ameliyattan Bir Hafta Sonra günlük yaşantınıza geri dönebilirsiniz. Ağır bir iş yapmıyorsanız iş hayatınıza da geri dönebilirsiniz. Eğer isteniyorsa İkinci Haftadan sonra hafif Egzersizlerde yapabilirsiniz. Yoğun Spor Rutininiz varsa geri dönmeniz en az 3.5 ay sürebilir.

Karın Estetiği Sonrası Hamile Kalabilir Miyim?

Bu ameliyat ne hamile kalmanıza engel olmaz veya gebelik sırasında size bir sıkıntı yaşatmaz.

Doğum Sonrası Ne Zaman Karın Germe Ameliyatı Olabilirim?

Karın gerdirme işleminde anneler için en uygun zaman 1.yılın sonudur. Bu süre zarfında anne doğum öncesi kilolarından verebildiği kadarını vermiş oluyor. Hem de oluşmuş çatlakların ne derecede olduğu ortaya çıkıyor. Yapılan karın gerdirme ameliyatı sonrası yaşanacak olan hamilelik süreçlerinde anneyi ve bebeği etkilenmez.

İkinci Kez Karın Germe Ameliyatı Olabilir Miyim?

Önceki ameliyatınızdan 1 yıl kadar sonra güvenli olarak ikinci kez karın germe ameliyatı olabilirsiniz.

Karın Germe Ameliyat Ücretleri Ne Kadar?

Karın germe ameliyatı 2020 ücretlerini öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.