Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Genital Estetik

Genital Estetik Nedir?

Genital estetik işlemi kadınların dış genital organlarının kendi içindeki bölümlerinin birbirine uyumlu hale getirilmesine denmektedir. Parçalarının birbirleriyle olan uyumsuzlukları genel itibari ile kadınlarda bir estetik sorun yaratmaktadır. Çeşitli yöntemler ile bu estetik problem ortadan kaldırılmaktadır. Kadınların genital organlarını estetik olarak güzel bulmamaları sonucunda cinsel birleşme sırasında zevk alamama ve cinsellik hakkındaki dogmatik fikirleri, psikolojik yönden kişinin cinsel hayatını ve çiftler arasında iletişimi olumsuz yönde etkilediğini ve estetik kaygısı çekmekte olan kadınlarda yanlış anlaşılma ve utangaçlık gibi duygulara kapılma oranları daha yüksektir. Bu durumların ortadan kaldırılması için yapılan bu işlemler neticesinde kadınların daha özgüvenli bir hale gelmelerini sağlamaktayız.

Genital Estetik Hangi Durumlarda Uygulanmaktadır?

Genital estetik işlemi genellikle kadınların çok sayıda doğum yapmış olmalarından ötürü vajinanın yapısal olarak elastikiyet özelliğini yitirmesi sonucunda uygulanabilmektedir. Doğum sürecinde vajina yapısındaki fiziksel anormallikler genital estetik aracılığı ile restore edilebilmektedir. Vulvada meydana gelen yapısal deformasyonlar özellikle iç ve dış dudakların büyük olması halinde, estetik operasyon uygulanması yapılmaktadır. Zorlu geçen doğumlarda vajinanın uğradığı deformasyon ya da vajinaya yapılan kesi nedeni ile cinsel birleşme bozukluklarının giderilmesi amacı ile vajina estetiği yapılabilmektedir. Ayrıca idrar kesesi ve rektumda oluşan sarkmalar, cinsel işlev bozukluğu ve idrar kaçırma gibi sorunlara sebep olabilmektedir. Bu sebepten dolayı pelvik sistemin etkileşimi sonucunda rahim sarkması da meydana gelebilmektedir. Bu gibi ortaya çıkan sorunların ortadan kaldırılması için genital estetik tercih edilebilmektedir. Kadınlarda vücut ölçüleri ve bölgelerin birbiri ile uyumu çok önemlidir. Kadınların vücutlarını orantılı hale getirmek ya da şekillendirmek amacı ile uygulattıkları işlemler ve ameliyatlar mevcuttur.

Genital Estetik Yöntemleri Hangileridir?

Genital estetik işlemleri cerrahi yöntemler ve cerrahi olmayan yöntemler olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Cerrahi işlemleri içerisinde genişleyen doku parçası çıkartılıp daraltılmakta ve gevşeyen kas dokusu da sıkılaştırılarak tedavi edilmektedir. Cerrahi yöntemler genellikle anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Ayrıca 6 hafta gibi bir iyileşme süreci bulunmaktadır. Cerrahi olmayan işlemler içerisinde ise radyo frekans akımlı viveve tedavisi kullanılarak 30 dakika içerisinde vajina genişliği gibi problemler çözüme kavuşturulmaktadır. Bu işlem sonucunda genel olarak iyileşme sürecinin 1 hafta olduğunu söyleyebiliriz. İlerleyen teknoloji sağlık konusunda büyük avantajlar getirmektedir.

Dış Genital Organlarda Yapılan Estetik Girişimler

  • Labioplasti
  • Labium majuslara yağ ya da dolgu enjeksiyonu
  • Pubis estetiği

İç Genital Organlarda Yapılan Estetik Girişimler

  • Hymenoplasti
  • Vajinoplasti

Genital Estetik Neden Yapılır? Vajinada His Kaybı Olur Mu?

Dış genital bölgenin güzel ve orantılı görünebilmesi için simetri önemlidir. Genital estetik ameliyatında genital bölgenin simetriğini ve doğallığı korunuyor. His kaybı yaşanmıyor.

Genital Estetik Operasyonu Sonrası

Hasta 24 saat sonra sosyal hayata karışabilir.  İyileşme süreci genellikle 3-4 gün arasıdır. Ancak bu bölgede hafif ağrı ve hassasiyet olabilir. Operasyon sonrası en önemli konu genital bölgenin temiz tutulmasıdır.

Genital Estetik Operasyonu Ücreti Ne Kadar?

Genital estetik operasyonu 2020 ücretleri hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.