Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak dolgusu, dudakların yapısını şekillendirmek ve hacim kazandırmak için dudağın iç kısmına dolgu enjekte edilmesidir. Dudak incelmesi olan ve dudağının yapısını değiştirmek isteyen herkes için rahatlıkla yaptırabileceği bir uygulamadır. Dolgu işlemi esnasında cilde hacim kazandıran hyaluronik asittir. Bu dolgu maddesi cildi pürüzsüz tutarak dokuların onarılmasını sağlar. Ciltte yer alan hücrelerin suyu tutmasını sağlayan bir yapısı bulunur. Vücudun yapısında bulunan hyaluronik asit dudak estetiğini ön plana çıkarmaktadır.

Kişinin yüzünün şekline ve isteğine uygun yapılan dudak dolgusu aynı zaman da kalıcılık açısından da önemli bir seçenektir. Yaşlanmanın etkisi ile ciltte kolajen ve elastin doku da zamanla azalmalar meydana gelir. Bunu ortadan kaldırmak için dudak dolgusu uygulaması uygulanabilir. Dudak dolgusu yaşlanma sonucunda meydana gelen dudak sarkması gibi sorunları da ortadan kaldırmak için uygulanır. Dudaklarını şekillendirmek isteyen kişilerinde çok sık yaptırdığı bir uygulamadır.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Doktor dudak dolgusu işlemine başlamadan önce yüz yapısına uygun olan dudak şeklini belirler. Acısız bir şekilde işlemin yapılması için dudak bölgesine anestezik bir krem sürülür. Dolgu işlemi ince uçlu iğne ile gerçekleşir. 30 dakika süren bu işlem, ameliyat sonrasında kısa süre de etkisini gösterir.

Kısa süren uygulama sonrasında dudak dolgusu oldukça acısız ve kolay bir şekilde yapılmış olur. İşlem bittikten sonra mutlaka doktor kontrolü eşliğinde 1-2 hafta boyunca kontrollere gelmek gerekir. Bu operasyon birkaç seans da gerçekleştirilebilir.

Ameliyat Sonrası Şişlik Ve Morluk Oluşur Mu?

Uygulama yapıldıktan sonra dudak bölgesinde morluklar ve şişkinlikler görülebilir. Bu durum normal olarak karşılanır. Şişkinlik ve morluklar genellikle bir hafta sonra etkisini yitirir.

Dudak Dolgusunun Etkisi

Son zamanlarda çok sık yaptırılan dudak dolgusu estetik işlemleri etkisi kişiden kişiye göre değişiklik gösterir. Dudak dolgusu yapılırken kişinin yaşı, dudak yapısı ve enjekte edilen dudak dolgusu malzemesinin kalitesi de bu anlamda önemlidir. Operasyon sonrasında hemen sosyal yaşantınıza geri dönebilirsiniz. Etkisini kısa sürede gözlemlemeniz mümkün.

Dudak Dolgusu Kalıcılığı;

Uygulamanın kalıcılığı ise 4-6 ay arasında değişiklik gösterir. Dolgu maddesinin içerisinde bulunan hyalüronik asit doğal ve zararsız olup belli bir süre sonra vücut tarafından emilerek yok olmasına olanak sağlar. Dudakların hacminin korunması ve daha dolgun görünmesi için belli bir zaman geçtikten sonra bu operasyonu yenilemek gerekir.

Farklı teknikler uygulanarak yapılan bu operasyon sonucunda dudakların hacmi artarak dudaklar daha da belirginleşir. Daha parlak ve sağlıklı bir görünüm elde edilir. Uygulama sonrasında ortaya çıkan ödem ve şişkinlikler belli bir süre sonra geçer ve günlük yaşantınızı da etkilememiş olur.

Operasyon Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Uzman kişiler tarafından yapılan bu operasyon doğru ve kaliteli malzemeler kullanılarak yapıldığı zaman herhangi bir yan etki görülmemektedir. Ancak hacimli ve dolgun bir görüntüye kavuşmanız için bir süre sosyal hayatınıza ara vermeniz gerekebilir. Dudak ve çene bölgesi yüzdeki güzelliği yansıtan en önemli kısımlardan biridir.

Yüz dolgusu hakkında öğrenmek istediğiniz bütün bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ameliyat Sonrası Yapılması Gerekenler;

  • Uygulama yapıldıktan sonra 2 saat boyunca bir şey yiyip içmemeniz gerekir.
  • Özellikle ruj gibi makyaj malzemelerinden uzak durmanız gerekir.
  • Sigara içmemeniz gerekir.
  • Dudak bölgesi ve çevresinde bir süre şişlik meydana gelebilir. Bu şişlik normal bir şişliktir. Doktorun verdiği ilaçları kullanarak iyileşmesini sağlayabilirsiniz.
  • 30 dakika boyunca buz uygulaması da yapabilirsiniz.
  • Ödem ve morlukları gidermek için bol miktarda vitamin almanız da fayda var. Gıda bu süre içerisinde çok önemlidir. Doktorun verdiği ilaçlarla birlikte aynı zaman da gıda tavsiyesi de yapmak iyileşmenizde yardımcı olacaktır. Ödem giderici kremler de bu konuda sizlere yardımcı olabilir. Hafif masaj yaparak uygulamanız mümkün.

Dudak Dolgusunun Yan Etkileri Var Mı?

Hyalüronik asidin bir yan etkisi yoktur. Zaten vücutta var olan ve fda tarafından da onaylanmış bir ürün ve işlemdir.

Dolgu Maddesi Sağlığa Zararlı Mı?

Kalitesine ve uygulayan hekimin bilgisi çok önemli olup bilindik bir yan etkisi yoktur. Dolgu maddesinin içerisinde bulunan hyalüronik asit doğal ve zararsız olup belli bir süre sonra vücut tarafından emilerek yok olmasına olanak sağlar.

Yüz Ve Dudak Dolgusu Etkisi Geçtikten Sonra Uygulama Tekrarlanabilir Mi?

Dolgu uygulaması işleminin etkisi geçtikten sonra tekrarlanabilir. İlk işlemdeki olumlu sonuçlar ve düzeltilmeler tekrar uygulanır.

Dolgu İşlemi Sonrası Pansuman Yaptırmam Gerekiyor Mu?

Hafif şişme ve hafif morarma birkaç gün sürebilir. Dikiş gerektirmeyen bir işlem olduğu için dolayısıyla pansumana gerek yoktur.

Dudak Dolgusu Hamileyken Yapılır Mı?

“Hamile kadınlarda yapılmaz ya da zararlıdır” şeklinde bir açıklama ya da bilindik bir yan etki belirtilmemiştir.

Dudak Dolgusu Ameliyat Ücreti Ne Kadar?

Dudak dolgusu ameliyat 2020 ücretleri hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.