Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Çene Dolgusu

Çene Dolgusu

Yüz bölgesindeki güzelliği çıkıntılı olan iki bölge çene ve burun kısmında oran ve orantı sağlayarak yakalamayı amaçlıyoruz. Yapılan dolgu işlemi 20-30 dk. Arası süren bir işlemdir. İşlemden hemen sonra normal yaşantıya dönülebilirsiniz hastanede kalmanıza gerek yoktur. Çene dolgusu işlemini tek seansta yapıp bitirmeyi hedefliyoruz. Gerekli görülürse 2. Seansta düzeltmeler yapılabilir.

Kimler Çene Dolgusu Yaptırıyor?

 • Asimetri
 • Çenedeki şekil bozukluklarını
 • Çene uzatılmasını
 • Çenedeki asimetri sorunları
 • Çene ucu (sivri ya da çok düz olması)
 • Çenedeki hacim eksikliği
 • Çene hatlarını
 • Çene altı sarkmaları
 • Çene büyüklüğü
 • Çene altı çizgisini düzeltmek isteyen kişiler bu işlemi tercih ediyor

Çene Dolgusu İşleminde Kullanılan Farklı Maddeler De Vardır;

 • Hyaluronik asit (en çok kullanılan)
 • Sığır kolajeni
 • Yağ hücreleri (kendi vücudunuzdan elde edilir)
 • Biyobozunur polimer
 • Kalsiyum hidroksilapatit
 • Maddelerde kullanılır

Dolgu İşlemi Sonrası Yapılması Gerekenler?

Aşırı sıcak ortamlara ve sıcak suya girilmemeli, kan sulandırıcı ilaçların ara verilmeli. Kullanmanız gerekli ilaçlar varsa durumunuza göre olumlu, olumsuz süreçler size belirtilir. Hafif kızarıklık ve morluk, hafif acı hissedilebilir normal bir durumdur.

Çene Dolgusu Kalıcılığı Ne Kadar Sürer?

Çene dolgusu ortalama 2 yıl kalıcılığa sahiptir. Bu süre çene dolgusu yapılırken kullanılan maddeye göre farklılık gösterebilir. Daha kaliteli malzeme kullanımı dolgu kalıcılığı süresini arttıracaktır.

Neden Çene Dolgusu Yapılır?

Çene dolgusu ya da dolgu enjeksiyonları, genel olarak yüz bölgesinde meydana gelen cilt kırışıklıklarını ve çukurluklarını doldurmak için birçok kişi tarafından yaptırılan bir estetik cerrahi yöntemidir. Yaşlanma belirtilerinin yanı sıra ayrıca yüzdeki hacim eksikliklerini dolgunlaştırmak için de sıklıkla uygulana bir yöntem olduğu söylenebilir. Uygulama esnasında deri altına enjekte edilen dolgu enjeksiyonu, enjekte edildiği alanda dolgunlaşma ve yükselti oluşturur. Çene dolgusu isteyen hastalardan bazıları dudaklarda ufak düzeltmeler istiyor.

Dudak dolgusu hakkında öğrenmek istediğiniz bütün bilgilere ulaşabilirsiniz.

Çene Dolgusu Uygulaması Nasıl Gerçekleştirilir?

Çene dolgusu daha çok enjeksiyon tekniklerinden yaralanılarak yapılan bir işlemdir. Çenedeki çukur görünümü onarmak için yapılan dolgu enjeksiyonunda çeşitli dolgu maddeleri kullanılabilmektedir. Ancak gerçekleştirilen enjeksiyon işleminde sağlık bakanlığı tarafından onaylanmış olan dolgu malzemesinin kullanılması önemlidir. Çene dolgusu işlemi anestezi gerektiren bir işle değildir. Ancak hasta talep ederse lokal anestezi uygulanabilir. Seans yaklaşık olarak 15 dakika sürmektedir. Doğru ve kaliteli bir uygulama ile kişide belirgin bir çene hattı sağlanabilir ve yüz – çene konturları önemli ölçüde geliştirilebilir. 10 ila 15 dakika içerisinde gerçekleştirilebilen uygulamanın etkisi ise 18 ile 24 ay kadar bir süreyi kapsamaktadır. Acısız ve ağrısız bir şekilde yapılabilen bu uygulama daha çok protez ya da ameliyat gibi operasyonları tercih etmeyen kişiler tarafından yaptırılan bir estetik cerrahi uygulamasıdır.

Çene Dolgusunun Avantajları

Daha çok kalıtımsal özellikler sonucu ortaya çıkan çene ve yüz konturları kişinin estetik özellikleri konusunda önemli bir etkiye sahiptir. Ancak bu sorunlar günümüzde oldukça basit birtakım yöntemlerle ortadan kaldırılabilmektedir. Örneğin kişideki çene estetik kusurlarının düzeltilmesinde ameliyat, dolgu ve liposuction teknikleri kullanılabilmektedir. Günümüzde ameliyatlı ve ameliyatsız olarak birçok estetik teknikle bu sorun çözülebilmekte. Birçok kişi cerrahi yöntemlerden çekinebilir ve kaçınabilir. Bu durumda en iyi seçenek ise çene dolgusu gibi estetik cerrahi yöntemleridir. Her ne kadar cerrahi teknikler kalıcı çözümler sunsa da söz konusu ameliyatlar bir anestezi ve iyileşme süresi gerektirmektedir. Cerrahi olmayan tekniklerden birisi olan çene dolgusu ve liposuction gibi tekniklerse hızlı ve pratik çözümler sunmaktadır. Ve bu yöntemler özellikle ameliyat korkusu olan kişiler için oldukça ideal bir seçenektir.

Çene Dolgusu Ne Zaman Gereklidir?

Yüz hatlarını belirginleştirmek isteyenler için ideal tedavi seçeneğidir. Daha genç, dinamik ve güzel görünmek isteyen kişiler çene dolgusuna başvurabilir.

Çene Dolgusu Ne İşe Yarar?

Çene dolgusu yüzle uyumlu bir çene şekli ve bunun sonucunda simetrik bir görünüm sağlar. Bu sayede çene dolgusu ile yüzün daha dengeli olması ve estetik açıdan daha güzel görünmesi sağlanır.

Çene Dolgusunun Yan Etkileri

Çene dolgusunun herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Çene Dolgusunda İyileşme Süreci Nasıldır?

Çene dolgusunun uygulaması hyalüronik asit ile yapıldığında iyileşme süresi gerektirmez. Olabilecek morarma ya da şişme olduğu durumlarda buz uygulaması ve haricen sürülen kremler ile hasta normal hayatına hemen dönebilir.

Kimlere Çene Dolgusu Yapılmaz?

Kişinin, dolgu yaptıramayacağı bir sağlık sorunu varsa yapılamaz.

Çene Dolgusu Sonrası Ödem ve Şişlik Olur Mu?

Ufak morarma ve şişlikler oluşabilir buz ve krem ile kısa zamanda geçer. Yağ enjeksiyonlarında ise süre 1,5-2 haftadır.

Çene Dolgusu Ücreti Ne Kadar?

Çene Dolgusu 2020 ücretleri hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.