Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Annelik Estetiği (Mommy Makeover)

Annelik Estetiği (Mommy Makeover) Nedir?

Hamilelik, vücutta aşırı kilo almaya ve şekil bozukluklarına sebep olur. Bu süreçte aldığı kiloları verememekten korkan kadınlar psikolojik olarak zorlu çekiyorlar. Doğumdan kısa bir süre sonra hamilelik öncesi görünüşüne, hatta daha güzel bir görünüşe sahip olmak mümkün. Annelik estetiği (Mommy Makeover) işlemi ile vücudun toparlanması daha fit ve orantılı görünüm alması mümkün hale geliyor.

Annelik Estetiği Neden Yapılır?

Doğum ve emzirme döneminde, vücutlarda sarkma ve memelerinde boşalma olduğu için deri fazlalıkları meydana gelir ve hantal bir görünüm oluşabilir. Kilo alınıp verilmesi kol ve bacaklarda yağlanmaya ve gevşemelere neden olabilir.

Annelik Estetiği (Mommy Makeover) İşleminde Neler Yapılır?

  • Meme dikleştirme
  • Meme küçültme
  • Karın germe
  • Kol ve bacak germe
  • Meme büyütme
  • Liposuction
  • Vajina estetiği

İşlemleri yapılmaktadır.

Annelik Estetiği Ne Zaman Yapılabilir?

Meme ameliyatları isteniyor ise emzirme süreci bitmeli ve üzerinde en az 6 ay – 1 sene geçmiş olmalıdır. Karın gerdirme isteniyor ise doğumdan sonra kasların toparlanması için maximum 1 sene beklenmesini öneriyoruz.

Annelik Estetiği Neleri İçermektedir?

Genellikle bir kadının annelik sürecinde en çok deforme olan bozulan bölgeleri Göğüsler ve karın bölgesidir. Hastaların talepleri dikkate alınarak sizin için en sağlıklı ve en kalıcı yöntemi buluyor ve planlamasını buna göre yapıyoruz. Emzirme döneminde göğüsler normal ölçünün yarısı kadar daha büyümektedir. Emzirme süreci bittikten sonra hacmini kaybetmiş, sarkmış göğüsler için en doğal görünümü vermeye özen gösteriyoruz. Karın kasları ve dokular gevşemektedir. Eğer hasta sezeryan ile doğumunu gerçekleştirmiş ise sezeryan kesiğinden karın germe işlemi yapılabilir ve memnun kalmadığı sezeryan izi estetik olarak düzeltilebilir. İz görünürlüğü minimuma indirilmeye çalışılır.

Annelik Estetiği Hangi Yaşta Tercih Edilir?

Özellikle 25 ile 40 yaş arasındaki kadınların tercih ettiği bir işlemdir.

Diyet ve egzersizler size çare olmamışsa, annelik estetiği tercih edilir. Uzmanlığımıza güveniyor ve beklediğiniz sonuçları almanızı önemsiyoruz.

Annelik estetiği birden fazla doğum yapmış kadınlarında ilk tercihi olmaktadır.

Annelik Estetiğini Yaptırdıktan Sonra Tekrar Anne Olabilir Miyim?

Tabii ki. Kişi isterse tekrar çocuk yapabilir. İşlemin kalıcılığı için Daha sonra çocuk düşünmeyen kadınlar işlemi yaptırdığında daha kesin ve daha kalıcı sonuçlar alabilirler. Çünkü hasta tekrar çocuk istediğinde, aynı hamilelik süreçlerini tekrar yaşayacağı için vücudunda hafif sarkmalar ve gevşemeler oluşacaktır fakat ilk hamilelik süreci kadar vücudu deforme olmayacaktır.

Tüm Operasyonlar Birlikte Mi Uygulanıyor?

Annelik estetiğinde tüm bu işlemler aynı anda yapılabilir. Hastanın durumuna ve taleplerine göre farklı ameliyat süreçleri planlanabilir. Bazı ameliyat ve operasyonlarda dinlenme ve kontrol süreçleri olduğu için en iyi ve en kısa zaman aralığında işlemleriniz yapılabilir. İşlem süreçlerinin farklı zamanlarda yapılması dinlenmenizi ve sosyal hayatınızdan geri kalmamanıza olanak sağlar

İyileşme kişiye göre iyileşme kişiye göre değişir.

Birden fazla işlem aynı anda yapılmışsa iyileşme için hastanın ihtiyaç duyacağı zaman uzayacaktır. Bu sebeple iyileşme süresi kişiden kişiye ve işleme göre değişiklik gösterir.

Meme Dikleştirme/ Küçültme Ameliyat İzleri Nasıl Ve Nerelerde Kalır?

Her ameliyatta olduğu gibi meme ameliyatında da kesik izleri olacaktır. Bu izler bikini ya da sütyen ile kapanır şekildedir. Zaten zamanla bu izlerin rengi açılacak ve ten renginizle aynı olacaktır. Bu nedenle izler konusunda bir tereddüdünüz bulunmamalıdır.

Tekrar Hamile Kalmak İstiyorum Emzirmemde Sorun Olur Mu?

Meme küçültme ameliyatı emzirmeyi etkilememektedir. Süresini kısaltmamaktadır. İstisna olan büyük memeli hastalarda, ameliyat esnasında uygulanan teknikler sonucu nadiren emzirme kısıtlaması oluşabilir.

Annelik Estetiği (Mommy Makeover) Ücreti Ne Kadar?

Annelik estetiği (Mommy Makeover) 2020 ücretleri hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.