Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Ameliyatsız Estetik

Ameliyatsız estetik son dönemler de ülkemizde çok fazla kullanılmaya başlandı. Özellikle cilt problemi konusunda hızlı çözüm arayanlar için kısa süre de çözüme kavuşturabildiği için en iyi yöntemlerden biri olarak tercih edilmeye başlandı. Oldukça popüler ve etkili yöntem olan ameliyatsız estetik uygulamalar işlem sonrasında hastaların günlük hayatına hızlı bir şekilde dönmesini de sağlıyor.

Diğer estetik operasyonlarına göre oldukça etkili sonuç veren ameliyatsız estetik aynı zamanda aynı gün taburcu olmanızı sağlayan bir operasyondur. Bu operasyonlar arasında en çok tercih edileni ise yüz gençleştirme uuygulamalarıdır. İnsanlar yaş aldıkça el, ayak ve yüz bölgesinde sarkmalar meydana gelir. Bu sarkmaları tedavi etmek içinde ameliyatsız estetik uygulamaları çok fazla tercih edilir.

Estetik Çeşitleri Nelerdir?

Estetik yaptırmaya karar vermiş insanların birçoğu cerrahi operasyonlardan korkuyor veya daha hızlı bir sonuç almak istiyor. Bunlara etki edebilecek en önemli operasyon ameliyatsız estetik seçeneğidir. Bu operasyonun kendi içerisinde çeşitleri bulunur. Karboksiterapi, estetik yapılacağı zaman karbondioksit gazı kullanılır. Bölgesel zayıflama yöntemi olan karboksiterapi deri altına enjekte edilen karbondioksit gazı ile beraber bölgedeki dolaşımı da arttırır. Metabolizmayı hızlandırarak zayıflamayı gerçekleştirmiş olur.

Karboksiterapinin asıl amacı bölgesel zayıflama olarak bilinir. Selülit, cilt çatlağı, cilt gençleştirme için de tercih edilir. Mezoterapi, cildin orta bölgesine uygulanır. Tedavi yapılırken, vitamin ve aminoasitler birlikte kullanılır. Mezoterapi uygulanırken birçok rahatsızlık için uygulanır. Cilt yenileme, lekeler, bölgesel zayıflama, selülit, saç tedavisi gibi rahatsızlıklar için tercih edilir.

Kimyasal peeling, ciltte var olan ölü hücreleri arındırmak için tercih edilen bir yöntemdir. Kimyasal peeling uygulamasında cildin tabakası soyulur ve cildin yenilemesi sağlanır. Ancak bu yönteme başvurmadan önce muayene olmanız gerekir.

Ameliyatsız Çene Ve Burun Estetiği

Ameliyatsız estetik operasyonlarından biri de çene ve burun estetiğidir. Yüz için tercih edilen dolgular ile birlikte burnun kökünü ve burun sırt kısmını doldurarak daha düzgün bir çatı yapılır. Aynı zamanda burnun ucunu kaldırmak ve daha zarif bir görüntü elde etmekte mümkün.

Diğer operasyonlara göre herhangi bir zorluğu bulunmayan bu estetik türünü yaptırdığınız zaman aynı gün sosyal hayatınıza geri dönebilirsiniz. Yapılan çene bölgesi estetiğin de, çene ucu büyültülerek istenilen görüntü elde edilir. Yapılan bu operasyon ile hem kalıcı bir hem de daha güzel bir görünüm oluşur.

Lazerle Yüz Gençleştirme

Yüz cildin yaşlanması sonucunda zamanla yıpranmaya başlar. Özellikle yanlış güneşlenme ve güneş koruyucu kullanmama bu durumu hızlandıran bir durumdur. Zamanla ciltte kırışıklık ve lekelenmeler meydana gelir. Lazer ile yapılan bu işlem sadece 1-2 saat sürer. Ancak hastadan hastaya göre de değişiklik gösterir. Hasta maksimum 2 hafta içerisinde sosyal hayatına geri dönebilir. Ameliyat sonrasında şişlik ve kızarıklıklar meydana gelebilir. Bu şişlikler 6 aya kadar kaybolur.

Dolgu İşlemi

Ameliyatsız estetik olarak bilinen dolgu, iki kaş arasında, alın ve dudak çevresinde kırışıklık oluştuğu zaman, burun kenarlarından ağız kenarına kadar kırışıklık olduğunda, çene ucunun her iki kenarında meydana gelen oluğun doldurulmasında ve elmacık kemiği, çene, yanak bölgelerine dolgu yapılması sonucunda tercih edilir.

Dolgu etkisini enjekte edildiği zaman hacim artırarak ve derinin yukarıya doğru kalkmasıyla birlikte etkisini gösterir. Bu durumda çukur alanların çevreleri ile aradaki fark azalır ve ışık vurduğu zaman herhangi bir gölgelenme olmaz. Dolgu maddesine göre enjeksiyon bölgesinde su tutma ve kolajen sentezini uyarma ile etkileri artar.