Jinekomasti

Jinekomasti

Title:

Description:

Jinekomasti

Erkeklerde jinekomasti diğer bir deyişle meme veya memelerde büyüme olduğunda psikolojik ve sosyal sorunlara neden olmaktadır. Burada memelerdeki büyüklüğün oranına göre liposuction ya da açık cerrahi olarak ya da kombine bir yaklaşımla tedavi yapılmaktadır. Operasyon sonrası 45 gün- 2 ay kadar özel korse kullanması gerekmektedir. Bence hastaların dikkat etmesi gereken bir konuda bu konuda plastik cerrahları tercih etmeleridir.

Jinekomasti ameliyatlarını genellikle liposuction ile yapmaktayız. Bunun dışında açık cerrahi ve kombine yaklaşımla tedavi ettiğimiz hastaları “High grade Jinekomasti” diye tanımlamaktayız. Bu hastalarda cerrahi yaklaşım 2 türlü olur. 

Birincisinde; Tüm memeye liposuction sonrası meme areola bölgesi alt sınırından yapılan hilal tarzı insizyonla girilerek gerçek gland dokularının Eksizyonu yaparak yapılmasıdır.

İkincisinde; bayanlarda yapılan meme küçültme ameliyatları gibi “ ters T, lolipop, j, donut tarzı insizyonlarla meme küçültme ameliyatlarıdır. Bu ameliyat tarzı ile fazla deri dokuları çıkarılmış ve meme küçültülmüş olur. Fakat meme başı sağlığı için bir miktar meme dokusu bırakmak gerekir. Belki ikinci bir seansta liposuction ile bu dokununda alınması yapılabilir.

Tüm bunların sonucunda, düz bir göğüse hastalarımız kavuşur, ve tişört giyerken belirgin olan memelerden kurtulurlar. Erkeksi görünümlerini desteklerler. Hastalarıma bu konuda tüm tecrübem ile mutlak yardımcı olmak benim mutluluğumdur.

 

Jinekomasti operasyonlarında önerilecek doktor Op. Dr. Murat Gürel’dir. High Grade Jinekomasti Cerrahi ile yaptığı operasyonlarda büyük verimlilik sağlayan Op. Dr. Murat Gürel, yüksek sağlık standartlarına sahip kliniğinde, uzman ekibiyle birlikte misafirlerine jinekomasti operasyonları gerçekleştirmektedir. Siz de Op. Dr. Murat Gürel’in seçkin misafirleri arasına katılmak ve meme büyüklüğü veya akıntısı sorunundan kurtulmak için hemen iletişime geçebilirsiniz.

 

Jinekomasti Ne Demek?

Jinekomasti ne demek sorusu ilgili kişiler tarafından sorulan önemli sorulardan biridir. Jinekomasti, erkeklerde östrojen ve testosteron hormonlarının dengesizliği nedeniyle meme dokusu miktarındaki anormal ve bununla birlikte iyi huylu büyümedir. Jinekomasti, bazı vakalarda bir, bazı vakalarda iki memeyi birden etkileyerek kişilerin hayatını psikolojik açıdan zora sokmaktadır.

 

Erkeklerde Jinekomasti Neden Olur?

Erkeklerde jinekomasti neden olur sorusu ilgili kişiler tarafından sorulan ve cevaplandırılması önemli olan sorulardan biridir. Jinekomasti genel olarak hormonal dengesizlik sonucu meydana gelen bir sağlık sorunudur. Erkekte testeron hormonu azalarak ve östrojen hormonu gereğinden fazla artarak jinekomastiye neden olmaktadır. Hormonal dengesizlikler dışında kullanılan ilaçlar, bitkisel ürünler veya çeşitli hastalıklar da jinekomasti oluşumuna neden olan faktörler arasındadır.

 

Erkeklerde Jinekomasti Nasıl Geçer?

Erkeklerde jinekomasti nasıl geçer sorusunu cevaplandıralım. Jinekomasti hastalığını düzeltmenin tek yolu cerrahi operasyondur. Jinekomasti ameliyatı, fazla meme dokusunun ve yağının kesin, anında ve kalıcı olarak yok edilerek jinekomastinin yok edilmesi işlemidir.


Copyright by Dr. Murat Gürel 2023. All rights reserved.Copyright by Dr. Murat Gürel 2023. All rights reserved.